Пошук

Євген Марчук

Школа Марчука

04.08.2022 21:45
Версія для друку
Школа Марчука

Вечірній дзвінок. Знайомий голос Євгена Кириловича Марчука: - «Альо, не пізно? Як щодо пообідати завтра в «Сюрпризі»? Потрібна деяка допомога».

Наступного дня, у «Сюрпризі», Євген Кирилович попросив допомогти в технічній обробці його електронного архіву, що зберігався на багатьох терабайтниках. І в першу чергу, уніфікувати усі дані до основних форматів, систематизувати щодо дат, осіб тощо, забезпечити пошуковий апарат.

Після обробки цього масиву, враховуючи цінність інформації, і що досить велика частина архіву може бути представлена публічно, оскільки містить важливу інформацію, яка вже має історичний характер, Євген Кирилович погодився, що її відкриту частину доцільно розмістити в публічному просторі на сайті.

Так і виникла ідея цього сайту про історію Незалежної України, і одного із її основних учасників - Євгена Кириловича Марчука.

На жаль, через його завантаженість, сайт так і не був відкритий при його житті. Але цінність цієї інформації, не зменшилася і досі.

І як на мене, постать цієї людини, і його принципи варті того, щоб вони мали бути реалізованими і після його смерті, а ім’я було увічнено і бібліотеці і назві створеної ним Академії СБУ.

Я познайомився із Євгеном Кириловичем у 1996 році, коли був завідувачем секретаріату депутатської групи «Реформи» у Верховній Раді України. Якось до кабінету зайшла нова людина: «Я Олексієнко Микола Григорович, помічник народного депутата України Марчука. Євген Кирилович на засіданні в Чорновала побачив Ваші огляди преси, і просив Вас, якщо можна, включити його в розсилку.

Я знав хто такий Марчук, і яку важливу роботу він робив для цього:

Перший міністр з питань оборони, національної безпеки і надзвичайних ситуацій УРСР створював систему захисту, ще не Незалежної України.

Як Голова Служби безпеки – він створив цю службу і нинішню Академію СБУ, взимку 1994 - не дав русским захопити СБУ АРК і увесь Крим. Як Прем’єр-міністр України Є.К.Марчук забезпечив вступ України в Раду Європи і початок євроінтеграції та підписання Великого договору із рф, яким було визнано чинні кордони України.

Русские розуміли усю вагу Марчука, і щоб він не міг досягнути своєї мети – провести реформи, які б перетворили Україну в потужну європейську державу, і не дали русским захопити Україну, на кожному етапі робили все, щоб не дати йому це реалізувати.

Саме тому у 1996 році Кучма, за ініціативою проросійського лобі в Україні, відправив Євгена Кириловича у відставку на користь Павла Лазаренка.

Тому я звісно, відразу ж віддав свій ранковий примірник, а вже денний і вечірній випуски, Євген Кирилович отримував, як і інші користувачі. Огляди прес були елементом організації роботи групи, готувалися для усіх депутатів групи в рамках інформзабезпечення в проекті «тіньового уряду» та керівників дружніх проукраїнських групи і фракції - В’ячеслава Максимовича Чорновола та Ігоря Рафаїловича Юхновського. Окрім огляду преси, були ще стенограми телерадіоновин та УНІАР і Інтерфакс, бо електронних ЗМІ тоді практично не було. Паралельно ми приймали участь в розробці і використанні системи аналізу і прогнозування голосувань нардепів, в т.ч і таємних, яких було досить багато, яку розробили «Дослідницький центр «Лабораторія Ф-4» Євген Васильович Лапін та Юрій Іванович Семенюк. Євген Кирилович завжди слідкував за самими новітніми технологічними речами. Після голосування за Конституцію України, Голова ВРУ Олександр Олександрович Мороз, що був головним ворогом ІТ у ВРУ, доручив вилучити ці матеріали голосування з серверу ВРУ.

Але я вже встиг отримати ці файли, і ми їх оприлюднили в Інтернет на свій платформі «Ф-4», можливість чого нам надав власник «Global Ukrain» Юрій Віталійович Корж.

Пізніше, коли я познайомив Юрія Коржа із Євгеном Кириловичем, Юрій допоміг відкрити перший сайт українського політика, проведенні під час президентських виборів першої в Україні інтернет-конференції, яку вів Борис Клименко.

Через порушення Олександром Морозом домовленостей «Канівської четвірки», у другий тур пройшов комуніст Петро Миколайович Симоненко. Але Євген Кирилович знайшов сили переступити через амбіції, і виступити в другому турі проти комуністів разом із Кучмою.

Постать Євгена Кириловича Марчука є знаковою і однією з ключових в історії створення Незалежної України.

Як секретар ради національної безпеки і оборони України він розпочав євроатлантичну інтеграцію України.

Як міністр оборони України забезпечив захист Тузли.

Євген Кирилович приймав, не зважаючи на стан здоров’я, активну участь у мінських перемовинах, бо вважав, що після припинення цих переговорів буде війна.

Якби були реалізовані його програмні речі щодо необхідних дій, то Україна була б потужною державою, і точно не мала б війни і анексій і окупації своїх територій.

Незважаючи на чисельні операції, в т.ч. і після невдалого замаху, коли його хотіли вбити в організованій автокатастрофі ( вони, хто пам’ятає загибель В’ячеслава Максимовича Чорновола тощо, були інструментом боротьби із політичними противниками) та на відкритому серці, він постійно працював над тим, щоб захистити національні інтереси України.

На моє запитання, як він із таким станом здоров’я може майже щотижня по декілька разів літати до Мінську, він відповів: «Якщо Мінські переговори, як би я не відносився до їхнього недолугого підписання, будуть зупинені, то наступною буде війна. Я не можу цього допустити. І поки я буду мати там змогу не допустити цю війну, я буду там працювати».

Майже рік назад, 5 серпня 2021 року ми усі отримали звістку: «У всесвіт пішов Євген Кирилович Марчук».

Фактично пішла епоха – людина унікальна, ще й тим, що у самі важкі часи була на самій передовій часу.

Цей сайт (http://marchukyevgen.com/SiteMap.aspx) , матеріали для якого були надані особисто Євгеном Кириловичем, є фактично підручником історії України 1991-2021 р.р.

І якби Марчуку вдалося реалізувати свої плани, то не могли б бути реалізовані сценарії русских - анексія Криму у 2014 і війна 2022.

Євген Георгійович Костенко, адміністратор сторінки ЄСІТС (Електронний суд) https://www.facebook.com/groups/ESITS

http://dovidka.com.ua/user/?code=72632

https://www.linkedin.com/in/evgen-kostenko-8890694

http://www.facebook.com/evgen.kostenko

При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку із матеріалом на сайті marchukyevgen.com обов'язкове

Хроніка RSS на тему Останні новини

09.08.2022 

Про пам`ять

 
09.08.2022 

З другом

 
08.08.2022 

Gromovytsia Berdnyk

 
04.08.2022 

Школа Марчука