Пошук

Євген Марчук

В Україні побудують глибоководний канал Дунай-Чорне море

09.06.2003 0:11
Версія для друку
В Україні побудують глибоководний канал Дунай-Чорне море

В Україні буде створено глибоководний судноплавний канал Дунай-Чорне море. Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБОУ) Євген Марчук, передає Інтерфакс-Україна.

«Буде створено судноплавний для глибоководних судів канал і буде зроблено все, щоб екологічні вимоги до заповідника були забезпечені з погляду міжнародних зобов»язань України і національного законодавства», - відзначив секретар РНБОУ.

Одним з питань, що розглядалися на засіданні Ради нацбезпеки в п»ятницю, 6 червня, було питання «Про стан виконання указу Президента України «Про створення Дунайського біосферного заповідника» від 10 серпня 1998 року і перспективах будівництва судноплавного шляху Дунай-Чорне море».

Євген Марчук повідомив про те, що під час засідання РНБОУ «головні опоненти» - Міністерство транспорту України, Міністерство екології й природних ресурсів, Академія наук України – дійшли компромісу в питанні створення каналу.

РНБОУ прийняла рішення, яке повинне розблокувати ситуацію навколо Дунайського біосферного заповідника і судноплавного шляху Дунай-Чорне море, сказав Марчук.

На засіданні РНБОУ прийнято низку рішень, суть яких, за словами Марчука, «полягає в тому, що Україна повинна розблокувати проблему, що виникла внаслідок конфлікту інтересів, вимог стосовно природоохоронних параметрів Дунайського заповідника і діяльності Дунайського пароплавства».

«Суть цього рішення можна сформулювати так: забезпечити дуже жорстку екологічну безпеку Дунайському заповіднику», - підкреслив секретар РНБОУ.

Він також повідомив, що будуть установлені постійні моніторингові посади, задіяні моніторингові групи, у тому числі і за участю громадськості. Також доручено провести всі необхідні екологічні експертизи для того, щоб «вибір того чи іншого напрямку (прокладення каналу - ред.)» був гарантованим з погляду екологічних вимог.

Євген Марчук звернув увагу на той факт, що через тривале блокування рішення цього питання Україна втрачає потенціал на ринку вантажоперевезень. «Блокування цього питання також викликано конкуренцією, що сьогодні ведеться, і пов»язане з існуванням міжнародного транспортного коридору, до якого входить Дунай. Ситуація така, що Румунія дуже стрімко перебирає на себе всі вантажоперевезення, хоча Україна має повні можливості взяти ці вантажопотоки на себе», - сказав він.

Зазначимо, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони після виїзного засідання розглянув і направив рекомендації РНБОУ з питання створення глибоководного суднового ходу Дунай-Чорне море на українській частині дельти Дунаю.

Проект розроблявся підприємством Міністерства транспорту «Дельта-лоцман».

Категорично проти створення входу в гирлі Бистроє висловлюється Національна академія наук України, оскільки, на її думку, у такому разі роботи будуть вестися в заповідній зоні Дунаю.

На сьогоднішній день Румунія є монополістом у частині надання транспортних шляхів для транзиту суден через дельту Дунаю. За часів існування Радянського Союзу діяв розподіл між країнами Ради економічної допомоги й існували відповідні пільги для проходження судів СРСР.

Через територію Румунії проходить глибоководний Сулимський канал для проходу морських судів, а також два шлюзових канали.

На території Радянського Союзу був введений у дію канал Прірва для проходу судів типу ріка-море. Однак кілька років тому він зовсім замулився і став непридатним для проходу транспорту.

Після розпаду СРСР і Ради економічної допомоги Україна перестала одержувати пільги при проходженні своїх судів у районі з»єднання Дунаю і Чорного моря. Крім того, на даний момент фактично весь потік судів іде через румунську територію, і Україна практично усунута з даного сегмента ринку, унаслідок чого завантаженість основних придунайських українських портів Рені й Ізмаїл не перевищує 20%.

Розгляд варіантів створення глибоководного суднового ходу Дунай-Чорне море на українській частині дельти Дунаю, який би ввійшов у 7-мий міжнародний транспортний коридор, почалося відповідно до доручення Президента України від 2000 року.

Кореспондент.net, 09.06.2003, 11:33

При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку із матеріалом на сайті marchukyevgen.com обов'язкове

Хроніка RSS на тему Останні новини

09.08.2022 

Про пам`ять

 
09.08.2022 

З другом

 
08.08.2022 

Gromovytsia Berdnyk

 
04.08.2022 

Школа Марчука